FB twitter YouTube

Adventní Misijní jarmark ve Slatině nad Zdobnicí

Radost z konání dobra je jediným opravdovým štěstím.“  (L. N. Tolstoj)

Na první adventní neděli 3. 12. 2017 jsme s naším Misijním klubkem připravili Misijní jarmark® v rámci Adventní výstavy ve Slatině nad Zdobnicí. Výtěžek z jarmarku jsme věnovali na projekt Papežských misijních děl Jeden dárek navíc®, který letos podpoří chudé děti v Keni a snahu rehabilitačního centra rozjet soběstačný výživový projekt. Program Skleník na pěstování zeleniny si klade za cíl snížit náklady na jídlo pro děti, které se zde zotavují nebo rehabilitují po úrazech nebo nemocech pohybového aparátu. Z příspěvku si bude centrum hradit založení skleníku, pořízení sazenic, údržbu vrtů na pitnou vodu a další výdaje, které se pojí se zahájením a udržením tohoto projektu. Kdo by chtěl tento projekt podpořit, může tak učinit zasláním daru na účet PMD do 31. 12. 2017.

Keňa je jedním z chudých afrických států, který se sice může pyšnit okouzlující přírodou, ale jinak se země potýká s vysokým výskytem kriminality, nefungující infrastrukturou a nestabilní politickou situací spojenou s pouličními násilnostmi.

Co všechno děti s maminkami na jarmark připravily, vidíte na fotografiích. Děkujeme všem, kteří nám s Misijním jarmarkem® pomohli a přispěli na dobrou věc! 🙂

Za Misijní klubko ve Slatině nad Zdobnicí Bronislava Halbrštátová

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio