FB twitter YouTube

P. Bernard ze Zambie v ČR – 23. 5. 2015 – den třetí

V sobotu dopoledne otec Bernard navštívil kluky z Misijního klubka ve Strážnici. Přichystali si na otce spoustu otázek, že ani nestačil odpovídat. Odpoledne vyrazil P. Zulu po nákupech, aby též přivezl nějaké dárečky do Zambie. Na večerní mši svatou se vydal do Hodonína, kde koncelebroval v kostele sv. Vavřince. Kostel sv. Vavřince je původně gotická stavba ze 13. století a dnešní barokní podobu získal v roce 1780. V Hodoníně se mu očividně líbilo. Večer vyprávěl o hudbě v Zambii, kde původní a tradiční doprovod je zpěv a tleskání. Takové varhany, jako máme my, v zambijských farnostech téměř nenajdete.

Ohlédnutí za návštěvou otce Zulu z předchozích let

Návštěva v r. 2012

12. listopadu 2012 zavítal otec Zulu do Prahy, kde se druhý den zúčastnil projekce dokumentárního filmu Zambijský bambo a diváci se na něj mohli obracet s dotazy. Další dny navštívil Olomouc a Špindlerův Mlýn.

K projekci filmu P. Bernard poznamenal: „To, co vidíme v tomto filmu, je zřetelné svědectví, že jsme opravdu bratry a sestry ve víře. Děkuji Papežským misijním dílům v České republice za tuto iniciativu. Je to krátký film, ale přináší velikou zprávu o tom, co můžeme dělat společně jako rodina.“

Návštěva v r. 2013

Od 9. listopadu v roce 2013 navštívil P. Bernard Zulu D-centrum v Dolní Dobrouči, poznal Červený Kostelec, Jilemnici, navšívil děti při hodině náboženství ve Dvoře Králové a farnost Nymburk. Celou návštěvu si můžete připomenout v cestovním deníku – 1.den, 2.den, 3.den, 4.den, 5.den, 6.den.

Návštěva v r. 2014

V roce 2014 přijel otec Zulu do České republiky hned dvakrát. Prvně doprovázel zambijské bohoslovce a podruhé přijel na podzim. Od 13. 11. 2014 navštívil Písek, České Budějovice, Tábor, Klokoty, Jistebnici a cestu zakončil v Pacově. I tuto celou návštěvu si můžete připomenout v cestovním deníku – 1.den, 2.den, 3.den, 4.den, 5.den.

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio