FB twitter YouTube

P. Bernard ze Zambie v ČR – 21. 5. 2015 – den první

DSC_1130Již dnes vítali na letišti otce Bernarda Zulu zástupci Misijního klubka 61 a kněz z Havlíčkova Brodu. Otec Bernard, Národní ředitel Papežských misijních děl v Zambii, není v České republice nováček. Přijíždí sem již na šestou návštěvu. Večerní mši svatou oslavil v 18.00 v Havlíčkově Brodě, kde se setkal nejen s farníky, ale i s Misijním klubkem 61.

Zpráva od Misijního klubka 61:

Ve čtvrtek 21.5.2015 jsme přivítali v Praze na letišti Václava Havla, otce Bernarda ze Zambie. V Havlíčkově Brodě otec Bernard koncelebroval večerní Mši svatou. Po ní následovala krátká beseda s promítáním fotografií ze Zambie a neformální setkání na farní zahradě spojené s opékáním klobás a čokoládovou fontánou. Děkujeme otci Bernardovi za milou návštěvu, kterou potěšil děti i dospělé z havlíčkobrodské farnosti.

Fotografie z celé události na prohlédnutí zde.

Životopis ve zkratce

Otec Zulu oslavil 1. ledna své 47. narozeniny a pochází z velké rodiny, má čtyři sourozence a maminku, která žije na vesnici. Otec, který mu byl vzorem a působil jako katechista, zemřel na začátku letošního roku. Otec Bernard se dostal k organizaci a misijní práci v roce 1997, kdy se na žádost biskupa zúčastnil Misijní školy animátorů. Jako jeho otec – učitel, se stal v r. 1998 učitelem ve vzdělávacím centru pro katechisty a měl na starosti pastorační a modlitební centra. V roce 2002 vydal pro Papežská misijní díla dětí knihu o pastoraci dětí v misijním duchu a rok poté se stal Národním ředitelem Papežských misijních děl. Tuto funkci vykonává již 12 let.

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio