FB twitter YouTube

P. Bernard ze Zambie v ČR 14. 11. 2014 – den druhý

Po velmi vstřícném přivítání v domě Sester De Notre Dame v Českých Budějovicích jsme si ve čtvrtek večer mohli odpočinout právě u nich. Vstávání po šesté ale není příliš lehké, včerejší návrat z Písku byl celkem pozdní. Dnes se z nás na dopoledne stávají účastníci výuky na ZŠ Velešín a v Čechách zkrátka začíná vyučování úderem osmé hodiny ranní. A nás ještě čekala příprava techniky k promítání.

DSCN4881

Na hodinách jsme zkoušeli porovnat naše prázdné papíry na začátku hodiny s tím, čím vším jsme si je mohli popsat za 45 minut, kdy jsme si mohli intenzivně povídat s P. Bernardem o všem, co nás zajímalo. A na konci hodin jsme se vesměs museli pochválit 🙂 Děti možná nejvíc zaujala informace, že zambijská škola, z níž jsme si promítali fotografie, byla postavena díky pomoci dětí z celého světa. Z darů shromážděných skrze Papežská misijní díla.

navsteva-reditel-PMD-2Ve dvanáct hodin už nás přivítaly České Budějovice a spolu s redaktorem budějovického studia Proglasu jsme se na biskupství pozdravili s administrátorem diecéze Mons. Adolfem Pintířem. Z intenzivního rozhovoru si především odnášíme jako vzácný dar informaci, že budeme rozvíjet myšlenku podpory zambijských bohoslovců z naší diecéze. P. Bernard totiž krátce přiblížil situaci velkého nárůstu povolání v Zambii a nedostatek prostředků pro jejich formaci. Zprávu naleznete také na webu biskupství.

Spolu se zástupkyní Katechetického střediska, paní Martinou Fürstovou, jsme příjemně poobědvali a zotavili se po dopoledním školním vyučování.

A už nás čekala cesta směrem k Táboru. Ano, v husitském městě jsme pro P. Bernarda nalezli přístřeší. A to v domě oblátů P. Marie Neposkvrněné, kteří se o P. Bernarda postarají až do dne odletu zpět domů.

IMG_8362Večerní beseda se studenty středních škol na CZŠ Orbis Pictus nás opět nenechala jít spát příliš brzy a studenti nás pořádně „vyzpovídali“, až jsme někdy téměř zavařili paní překladatelku Janu.

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio