FB twitter YouTube

Ugandský ředitel v ČR – den první

Ve dnech 18.-26. května 2013 je v České republice na návštěvě národní ředitel Papežských misijních děl (PMD) z Ugandě, P. Philip Balikuddembe.

Po sobotním příletu do Prahy se spolu s diecézním ředitelem Papežských misijních děl pro Litoměřickou diecézi přesunul do Mladé Boleslavi. Zde v neděli v 9 hodin slavil spolu s českými věřícími mši svatou. Po ní následovala beseda v prostorách nově rekonstruované fary. P. Balikuddembe zde odpovídal na otázky farníků o běžném životě v Ugandě, o životě rodin, školách a rozhovor se posunul na téma projektů a práce Papežských misijních děl. Fotografie z misijní cesty do Ugandy, kterou podnikla výprava z českých PMD letos na jaře, konkrétněji vykreslily situaci v této zemi.

Odpolední část programu návštěvy P. Phlipa Balikuddembe tvořila procházka po historické části Mladé Boleslavi a návštěva Staré Boleslavi, místa mučednické smrti sv. Václava. Na cestě do Litoměřic ugandský ředitel navštívil farnost Chotětov. V opuštěném barokním kostele, jejž navštěvuje hrstka věřících, vyzval P. Balikuddembe ke společné modlitbě nejen za tuto opuštěnou farnost, ale i za celou Českou republiku. Dodal, že v afrických farnostech sice najdeme chudobu, ale společenství věřících a každý příchozí je důvodem k radosti. Situace v severních Čechách jej překvapila a dojala.

Den v Litoměřické diecézi byl zakončen večeří s otcem biskupem Janem Baxantem. Večer proběhl v přátelské atmosféře v rozhovoru na téma misie.

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio