FB twitter YouTube

Změny na misijním webu

Vážení uživatelé a návštěvníci misijního webu,

provedli jsme hlavních část důležitých úprav webu missio.cz, které by Vám měly usnadnit orientaci a zjednodušit přístup na důležitá místa.

Na první pohled doznalo největší změny vrchní menu (navigace), kde nyní nově najdete kategorie Katalog, Akce, Darujte, Zapojte se a Média. V Katalogu naleznete přehled všech misijních materiálů, které jsou Vám k dispozici a které PMD vydala. Akce, Zapojte se a Média byly přesunuty ze spodní navigace, neboť lépe vystihují poslání misií a možnost osobního zapojení se do pomoci. Zcela nová kategorie Darujte nabízí přehled všech možných druhů pomoci z Vaší strany, od on-line dárcovství po přispění modlitbou.

náhled na kategorii projektyZcela přepracována byla kategorie Projekty, kde nyní jednoduše a názorně najdete přehled misijní pomoci, která je financována a podpořena Papežskými misijními díly z České republiky. Přehled podpořených projektů je nyní řazen dle zemí, přibyla rubrika Ukázky konkrétní pomoci, kde najdete příklady z praxe, situaci v misijních zemích dokreslují Dopisy a Příběhy z těchto krajin.

Na domovské stránce se nyní střídají tři poslední hlavní zprávy, v pravém bloku najdete mimo Aktualit vyhledávací formulář, Myšlenku na den a odkaz na Misijní kalendárium.

Ve spodní barevné navigaci (tzv. category bar) našly své místo: Cestovní deník, Galerie, Statistiky a Odkazy. Jejich obsah umožňuje získat „barevný obraz“ o dění v zemích třetího světa a skrze sdílené zkušenosti, multimédia i suchou řeč čísel lépe pochopit význam misijní práce.  Poslední box navigace – Misijní kino – Vás pak přesměruje na v červenci spuštěný nový web Misijních filmů a dalších multimédií.

V patičce stránek naleznete hravou animaci a zkrácený seznam posledních příspěvků, nejbližších misijních akcí a nejpopulárnějších (nejvíce zobrazených) příspěvků za poslední týden.

Mnoho dalších změn bylo provedeno uvnitř webu, systém by tak měl být intuitivnější i rychlejší. Druhá část změn nicméně ještě na své představení čeká. V průběhu září bude docházet ke kratší časové nedostupnosti katalogu materiálů, který nyní přesouváme do objednávkového systému.

Přejeme Vám dobrou práci s misijním webem. Uvítáme samozřejmě také Vaše komentáře a zpětnou vazbu ke změnám, kterou nám sdělíte e-mailem nebo skrze kontaktní formulář.

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio