FB twitter YouTube

Velikonoční Misijní jarmark® v Horní Lidči

Děti svou pílí a tvořením prodaly výrobky za téměř deset tisíc korun

V neděli 6. dubna dopoledne se v prostorách pastoračního centra v Horní Lidči uskutečnil velikonoční Misijní jarmark®. Již poněkolikáté ho pravidelně pořádají děti z Misijního klubka a scholy.

Malí členové klubka se na jarmark chystají několik měsíců předem. „Děti zhotovují výrobky už od Vánoc. Ti nejmenší je připravují v rámci setkání Misijního klubka a ti starší klidně i doma,“ vysvětluje dvacetiletá Kristýna. A dodává: „Samozřejmě, že dva týdny před jarmarkem je práce s chystáním jarmarku nejvíce.“ 

Jarmark začal v deset hodin dopoledne a jen pár minut po jeho zahájení byly všechny prodejní stoly s výrobky v obležení návštěvníků. Děti nabízely velikonoční věnce z  vajíček, krušpánku, ručně zhotovené přáníčka, nazdobené perníčky, zajíčky, vodníky vyrobené z březového dřeva, květináčky nazdobené osením a mnoho jiných krásných věcí. „Krásné. Naprosto senzační. Je to tu a voní to tu jako v kavárně,“ popisuje své dojmy paní z nedaleké Poteče. Na Misijním jarmarku® si totiž každý mohl dát i kávu, čaj a něco sladkého k zakousnutí.

Zorganizovat takový jarmark asi není nic jednoduchého. Proto si děti zaslouží velký obdiv. Obdivuhodná je také částka, kterou Misijní klubko získalo jako výtěžek z prodeje vlastnoručně vytvořených výrobků. „Podařilo se nám prodat věci za téměř deset tisíc korun. Celá tato částka zamíří na konto Papežských misijních děl dětí,“ říká sedmnáctiletá Patricie, která je vedoucí Misijního klubka.

Projekty, které se z těchto finančních prostředků platí, zahrnují školy a mimoškolní asistenci nejchudším rodinám, základní zdravotnickou pomoc, katechetickou a komunitní pomoc v odlehlých oblastech a zemích světa.

Ludmila Brousilová

IMG_3217 IMG_3225 IMG_3228

 

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio