FB twitter YouTube

Misijní Ples pro Tebe v Ústí nad Orlicí pomůže v Tanazanii


 

5. ročník misijního plesu proběhl 26. 11. 2017 opět pod názvem Ples pro tebe v Ústí nad Orlicí. Celým plesem provázela moderátorka Kateřina Rýznarová, která si k slavnostnímu zahájení pozvala P. Vladislava Brokeše, děkana ústeckoorlické pořádající farnosti, za Papežská misijní díla diecézní ředitelku v královéhradecké diecézi Bronislavu Halbrštátovou a místostarostu města Ústí nad Orlicí Michala Kokulu. V průběhu večera představil ve svém vyprávění s promítáním snímků kameraman Martin Rýznar Tanzanii, zemi, kterou nedávno navštívil s týmem PMD a kam byl věnován letošní výtěžek plesu. S velkou radostí jsme přijali zprávu od mladých organizátorů plesu (z Misijního klubka a farnosti) o výši darů na podporu projektu PMD pro chudé děti v Tanzanii, který činí 55400,- Kč! Pořadatelé připravili krásný večer se skvělou muzikou, předtančením, tombolou, aukcí, výbornou večeří a barem plných dobrot i nabídkou misijních materiálů PMD.

Všem pořadatelům a štědrým dárcům patří veliké poděkování a všichni se těší na další ročník Plesu pro Tebe! 🙂

František Kusý ve zpravodajském portálu OIK TV uvedl:

Plesovou sezonu sice vrchol teprve čeká, ale v místním Kulturním domě v Ústí nad Orlicí už se jedna podobná akce uskutečnila. Nechyběla živá hudba, konkrétně Big Band Lanškroun, ženy v róbách a muži v oblecích. Jmenovaní přijali pozvání mladých farníků, kteří již několik let pořádají společensko-dobročinnou událost. “Přišli před pěti lety s myšlenkou, že by bylo dobré zorganizovat ples, který by byl zároveň benefiční, abychom také mohli pomoci lidem, kteří to potřebují třeba někde ve světě,” sdělil OIK TV děkan Římskokatolické farnosti Ústí nad Orlicí Vladislav Brokeš.

Díky “Plesu pro Tebe” se podařilo podpořit projekty, které ve 13 zemích světa realizují Papežská misijní díla. Ta nakládají také s finančními prostředky získanými v Ústí nad Orlicí.“Ze vstupného, také z toho, co se vypije a sní, tak vlastně i ten zisk také potom je zaslán právě na Papežská misijní díla,” uvedl orlickoústecký děkan Vladislav Brokeš.

Peníze, včetně výtěžku z dražby darovaných předmětů, tentokrát poputují do Tanzanie. “Je tam velké množství sirotků. A vlastně děti, které vyrůstají bezprizorně, není jim umožněno ani vzdělání, tak mají potom docela těžký osud. A to se právě rozhodla Papežská misijní díla změnit,” řekla spolupracovnice Papežských misijních děl Kateřina Rýznarová.

Autorem fotografií je David Hordějčuk a PMD 

z

 

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio