FB twitter YouTube

Den modlitby a postu za zabité misionáře – 24. březen

Jako každoročně vydává Agentura Fides na počátku roku seznam pastoračních pracovníků, kteří byli v roce předchozím násilně připraveni o život. A stalo se dobrou tradicí si jejich jména spolu s dostupnými informacemi o jejich životech připomínat 24. března v Den modlitby a postu za zabité misionáře.

Předběžný seznam sestavovaný každoročně agenturou Fides je však jen částí dlouhého seznamu dalších neznámých lidí, těch kteří v mnoha koutech světa trpí, a dokonce i platí svými životy za víru v Krista: „Zamysleme se nad životy našich křesťanských bratří a sester, kteří trpí pronásledováním pro svou víru. Je jich tolik. Možná více než v minulých stoletích. Ježíš je s nimi. My jsme s nimi spojeni našimi modlitbami a láskou; obdivujeme jejich odvahu a svědectví. Jsou našimi bratry a sestrami, kteří v mnoha částech světa trpí za svou věrnost Ježíši Kristu.“ (papež František, Angelus 17. listopadu 2013)

Podle informací, které máme k dispozici, bylo v průběhu roku 2013 po celém světě zavražděno 22 pastoračních pracovníků (většinou kněží). Pastoračních pracovníci, kteří v roce 2013 násilně zemřeli, jsou: 19 kněží, 1 řeholnice, 2 laici. V Americe: 15 kněží (7 v Kolumbii, 4 v Mexiku, 1 v Brazílii, 1 ve Venezuele, 1 v Panamě, 1 na Haiti), v Africe: 1 kněz byl zabit v Tanzánii, 1 řeholnice na Madagaskaru, 1 laička v Nigérii, v Asii 1 kněz v Indii a 1 v Sýrii, na Filipínách byl zabit 1 laik, v Evropě byl 1 kněz zabit v Itálii.

V níže uvedených dokumentech ke stažení naleznete 2 křížové cesty, statistiky zavražděných křesťanů  a další informace,  které mohou posloužit jako inspirace k prožití tohoto dne.

 svíčky u jmenovek obětí parte lidé se modlí IMG_5044

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio